diskografie

OPILON

Představujeme vám Cd Opilon, které jsme vydali v únoru 2013. Je to naše druhé CD, hrajeme v něm opět na didgeridoo a barytonsaxofon, ale tentokrát jsme trochu obohatili výpravu. S pomocí producenta jsme se dostali do různých krajin, prostorů, které na CD různě proznívají a pomáhají skladbám zaznít.

Charakter skladeb je multižánrový, od tanečního mainstreamu citujícího disco, down-tempo, psy-trance po skočné vesnické dechovky nebo etiopské zábavovky, na některých místech zase zvážníme, vzduch ztěžkne. Na tomto disku se prolíná vše, s čím jsme se se zájmem seznamovali v předchozím roce. K hudební spolupráci jsme přizvali Natálii s violoncellem, jehož frekvence se slučují s našimi nástroji tak pevně, že je naše hudba potvrzená neochvějnou jistotou a Marichku ze Lvova zpívající v ukrajinštině, čímž posouvá naší hudbu směrem k world-music. 

 

1.4. 2013 k Opilonu

Lepím booklety, a přitom se stále ještě divím, proč se album jmenuje právě tak. Odkud to spojení přišlo? Nejdřív tu byla zvířata, která na mě vyloženě pokřikovala z mojí vlastní myšlenkové zoo, a pak mi říká Roman, ať z toho uděláme celek, a vyslovil název. Ten rok, co jsme nové skladby vytvářeli, jsme se seznámili s několika skvělými hudebními projekty, jejichž vliv určitě proznívá i do našich skladeb. Přemýšleli jsme hodně o zvuku, budovali si svá dogmata, která jsme si v zápětí vyvraceli, přemýšleli jsme o tom, co už můžeme, a co ještě ne. Potřebovali jsme zvuku dát další prostor. Pak jsme potkali cellistku Natálku, její cello je v podstatě skříňka na zvuk, a vocalistku Marichku z Ukrajiny, jejíž prostorová odlehlost je zřejmá hlavně ze samotné ukrajinštiny. A tak jsme je obě přizvali ke spolupráci, a z toho se zrodilo Opilon. S tímhle cédéčkem jsme projeli Ukrajinu, takže k vám opilónky vezeme až z Kyjeva. [less]

songs:
Opilon 5:24
Mudra / N. Hošková 3:34
Dresden tanz 6:11
Sibiř /tribute to Dakha Brakha 4:30
Autovka 6:47
Mudra II /pletymix 3:20
Kambium 5:20
Kuma 5:20

Eva Žižkovská - baritonsaxophone, clarinet
Lukáš Pilnaj - didgeridoo, vocal
Guests: Natálie Hošková - violoncello
Mirichka Chichkova - vocal
Jiří Pletánek - percussion

Production: Deši, Jiří Pletánek
Rec-Mix-Mastering: Jiří Pletánek
Recorded: Pavouk Records Studio
Design: Eva Žižkovská
Released by Deši, Merboltice 2013