Kopsloin - v rámci projektu Deshane

Deshane je nejnovější projekt norské zpěvačky Ane Bjerkan a českého Dua Deši (Eva Pilnaj Žižkovská - klarinet, sax a Lukáš Pilnaj - didgeridoo, zpěv). Vzniká tak unikátní hudební fúze tkaná ze vzdušných rytmů didgeridoo, architektonicky klenutých melodií klarinetů a saxofonů a krystalicky čistého zpěvu s kořeny norského folklóru. To jsou však pouze hlavní znaky hudby, která na vás čeká na prvním společném albu těchto muzikantů/tria Deshane. Jejich Kopsloin je místo plné fantasie a barev, kde rozhodně neplatí, že tři lidé rovná se tři hudební nástroje nebo tři přístupy k hudbě. Místo, kde se potkává víc než tři světy, kde neplatí kategorie pozemských živlů a kde kreativita nemá žádné hranice. Debutové album nahráli členové tria se svými hosty Koroline D. Gullberg, J. Mugrauerem, J. Thomayerem a hudebním producentem Janem Brambůrkem v Tajnym studiu v Ústí nad Labem. Kopsloin vyšlo ve spolupráci s Yannick South Records.

diskografie

OPILON

Představujeme vám Cd Opilon, které jsme vydali v únoru 2013. Je to naše druhé CD, hrajeme v něm opět na didgeridoo a barytonsaxofon, ale tentokrát jsme trochu obohatili výpravu. S pomocí producenta jsme se dostali do různých krajin, prostorů, které na CD různě proznívají a pomáhají skladbám zaznít. (...)

Deši, two breaths, two worlds

This album is our first, after several records we produced our songs, meeting point between clear mathematical structures and deep sound of low frecvences. We recorded it by natural way, together in one time, the structure of the songs is the same like in the concert, some places supports Jiří on the bass. We invited there also guitar player Robert, who helped us to realise many things and enriched our repertoir with his expression. You can listen also light Jakub’s fingers on darbuka. (...)